Ohlédnutí s Bohumírem Zemanem za špindlerovským svěťákem

Autor: Daniel Tichý Foto: Tomáš Peslar

I historicky druhý podnik Světového poháru žen ve sjezdovém lyžování na českém území se vydařil. Pozitivní ohlasy na víkendový špindlerovský svěťák zaznamenal i ředitel závodu a prezident organizačního výboru Bohumír Zeman. "Celkově můžeme být určitě spokojeni, při přípravě a organizaci závodu bylo znát, že s pořádáním svěťáku máme již zkušenost."

POČASÍ: "Svatý Petr byl na nás oproti předloňsku a hlavně roku 2003 o poznání hodnější. Počasí bylo co se týče organizace tou jedinou věcí, kterou jsme nemohli ovlivnit. Ale vyšlo to, žádné komplikace v tomto směru nenastaly."

SJEZDOVKA: "Byla jedním slovem dokonalá. Chtěl bych za její vynikajicí stav poděkovat všem, kdo jí připravovali, zejména Pavlovi Lipanskému ze Ski klubu Špindl a Jirkovi Antošovi a Markovi Paulíčkovi ze Skiareálu Špindlerův Mlýn."

DIVÁCI: "Možná jsme jich čekali o trochu více, ale mnohem důležitější bylo, že byli slyšet a že fandili všem závodnicím. Hodně výprav a týmů toto fandění v duchu fair-play velmi ocenilo."

BUDOUCNOST: Říkal jsem dopředu, že perfektní závod s výborně připravenou pistou, dokonalou organizací a dobrou diváckou kulisou je základním předpokladem k tomu, aby se Světový pohár mohl v příštích letech znovu do Špindlu vrátit. To vše se, myslím, povedlo a šanci na další svěťák v příštích letech rozhodně máme!"

Ideální možnost jak si vyzkoušet své lyžařské umění na závodní sjezdovce Světového poháru mají od včerejška návštěvníci Skiareálu. Černá sjezdovka je totiž po pauze způsobené Světovým pohárem od 7. ledna opět normálně přístupná veřejnosti...