Home » Světové poháry

Světové poháry

Do třetice všeho dobrého!!!

S využitím tradičního rčení lze takto výstižně a jednoduše charakterizovat sjezdařský Světový pohár 2011 ve Špindlerově Mlýně. Jaký tedy byl? Bez extrémních rozmarů počasí a dokonce i se sluníčkem v průběhu sobotního slalomového klání, s výbornou závodní pistou, s nad očekávání početnou a skvěle fandící diváckou kulisou, s kvalitní organizací a především – s úžasnými sportovními výkony na Černé sjezdovce včetně dramatického souboje Riesch-Vonn o Velký křišťálový glóbus a včetně velmi příjemného českého překvapení v podobě svěťákových bodů Kateřiny Pauláthové. Pořadatelský tým se do přípravy krkonošské zastávky „bílého cirkusu“ pustil v hodně podobné sestavě, jež se podílela na realizaci předchozích Světových pohárů ve Svatém Petru. To byl jeden klíčový fakt. Tím druhým byla skutečnost, že organizátoři rozhodně neusnuli na vavřínech – ba naopak – jejich snahou bylo posunout pomyslnou laťku úspěšného zvládnutí svěťáku zase o nějaký ten kousek výše. Zkušenosti načerpané z let 2003, 2005 a 2008 vedly v kombinaci s dostatečnou dávkou pokory a cílevědomosti k výsledku, který zařadil Špindl k nejpozitivněji hodnoceným Světovým pohárům sezóny 2010/2011.

Případný další návrat Světového poháru do špindlerovského Skiareálu je zatím budoucností s otazníkem. Boj o pořadatelství sjezdařských SP je nesmírně obtížný a konkurence lyžařských středisek obrovská, a to zvláště v nejbližších sezónách, kdy do hry významně vstupuje ruské olympijské Soči, kam musí Světové poháry povinně zavítat coby generálka na ZOH 2014. Možná právě příští roky teprve docení výjimečnost toho, že v posledních šesti sezónách zavítal do tuzemska Světový pohár v alpském lyžování hned TŘIKRÁT!

Následující řádky nechť jsou chápany jako to nejsrdečnější poděkování kompletnímu osazenstvu Ski klubu Špindl produkce s.r.o. a jeho dodavatelům, vedení a pracovníkům Skiareálu Špindlerův Mlýn a.s., zástupcům Královéhradeckého kraje a Města Špindlerův Mlýn, zainteresovaným představitelům Svazu lyžařů České republiky a Úseku alpských disciplín, jakožto i pochopitelně všem závodnicím, trenérům a členům jejich realizačních týmů. Vedle zástupců médií referujících o této významné sportovní události patří samozřejmě velký dík všem fanouškům sjezdového lyžování, kteří se na závody přišli podívat osobně, sledovali je na obrazovkách České televize či jen prostě a jednoduše drželi palce, aby se celé klání povedlo na jedničku. Velké poděkování náleží nejvýznamnějším ústavním činitelům České republiky v čele s prezidentem České republiky Václavem Klausem, kteří poctili závod svou přítomností a spolu s dalšími významnými osobnostmi společenského a podnikatelského života mu dali punc prestižní top akce. Speciální poděkování na závěr je potom určeno všem partnerům a sponzorům akce, kteří se ke špindlerovskému svěťáku postavili jednoznačně pozitivním způsobem. Bez jejich zájmu by se totiž tento rozsáhlý a nákladný podnik nemohl vůbec uskutečnit.

Takže ještě jednou díky všem!