Ohlédnutí za světovým pohárem 2011 ke stažení zde...

Světový pohár v alpském lyžování se vrátil  do České republiky

Nejprestižnější z lyžařských Světových pohárů, přezdívaný též "bílý cirkus", vstoupil v sezóně 2011 již do svého 45. ročníku. Během zimní pouti po evropském a americkém kontinentu zavítal do řady známých ski resortů v celkem čtrnácti zemích. Česká republika je pyšná na to, že jednou ze zastávek sjezdařského SP byl i Špindlerův Mlýn. 11. a 12. března 2011 se ve Skiareálu ve Svatém Petru utkali na Černé sjezdovce o svěťákové body ty nejlepší světové závodnice ve slalomu a obřím slalomu včetně české hvězdy Šárky Záhrobské

"I tentokráte se nám podařilo získat velmi atraktivní termín. Jednak z toho pohledu, že v březnu často bývá ve Špindlu krásné, slunečné a skoro již jarní počasí a také proto, že naše závody jsou posledními před finále Světového poháru v Lenzerheide, takže můžeme očekávat úžasné souboje jak o malé křišťálové glóbusy v jednotlivých disciplínách, tak samozřejmě i o prvenství v celkovém pořadí seriálu," konstatoval generální sekretář organizačního výboru Aleš Krýzl z pořádajícího subjektu Ski klub Špindl produkce s.r.o.

Krkonošské centrum zimních sportů hostilo Světový pohár v alpských disciplínách poprvé v prosinci 2005, poté následovalo úspěšné repete v lednu 2008. Ve velmi tvrdé konkurenci slavných středisek po celém světě (zejména těch alpských), která se doslova rvou o pořadatelství sjezdařského SP, náš Špindlerův Mlýn jednoznačně obstál, a to jak na poli organizace samotných závodů, tak i v oblasti sportovní diplomacie. „Nebyla to vůbec jednoduchá jednání, ale díky vynikající diplomatické práci Bohouše Zemana, Lukáše Sobotky, předsedy SLČR a především Milana Jiráska, předsedy ČOV a člena prezidia mezinárodní lyžařské federace, se k nám Světový pohár opět dostal,“ zdůraznil Aleš Krýzl.

Foto:Tomáš Peslar

Stejně jako při obou předchozích špindlerovských svěťácích budou i u toho nadcházejícího jeho spolupořadateli a významnými partnery společnost SKIAREÁL Špindlerův Mlýn, a.s., Město Špindlerův Mlýn a Svaz lyžařů České republiky. Závod, jakožto nejvýznamnější mezinárodní akci v regionu, podporuje také Královehradecký kraj. Hlavním organizátorem akce je Ski klub Špindl produkce s.r.o. "Složení našeho organizačního výboru, který vede Bohouš Zeman, se téměř nezměnilo, kromě jedné a velmi citelné ztráty. Po těžké nemoci s velmi rychlým průběhem nás opustila začátkem léta opora našeho dataservisu, měření a mnoha dalších činností Markéta Kytnarová Cejnarová. S její nepřítomností se budeme těžko vypořádávat.

Ostatní osvědčená parta lidiček, kteří se mezi sebou znají a dobře spolupracují, zůstává v podstatě stejná, bude jen doplněná o několik nových mladých tváří. Těšíme se také na spolupráci s českými lyžařskými klubovými trenéry, kteří s námi budou spolupracovat pod vedením Pavla Lipanského při přípravě a úpravě trati v době závodu " pochvaluje si Aleš Krýzl, šéf marketingu celé akce.

Foto: Tomáš Peslar

Směrem k budoucím návštěvníkům závodu je jistě dobrou zprávou to, že kompletní prostory ke stání jim budou k dispozici zdarma. Pro diváky a fanoušky bude navíc připraven od čtvrtka bohatý doprovodný program, který v sobotu večer vyvrcholí WORLD CUP PARTY pro mladé ve stanu v cílovém prostoru. Ti, co do Špindlu v době konání svěťáku nakonec nedorazí, si toto klání budou moci vychutnat u televizní obrazovky prostřednictvím přímých přenosů České televize.