Home » Stoh

Stoh

Modernizace skiareálu Stoh

STOH - Sjezdovka do nebe       STOH - Hotel     Virtuální prohlídka- PANORAMA

Skiareál Stoh s.r.o.  email: sarkezi@stoh.cz  www.stoh.cz

ROP NUTS II Severovýchod
Oblast podpory
Prioritní osa:                     3.   Cestovní ruch
Primární oblast podpory: 3.1 Rozvoj základní infrastruktury a doprovodných aktivit v oblasti cestovního ruchu
název projektu: „Modernizace skiareálu STOH“

Předmětem projektu je modernizace skiareálu STOH ve Špindlerově Mlýně (část Svatý Petr). Projekt počítá s rekonstrukcí sporthotelu STOH, který je součástí areálu a s výraznou investicí i do samotného skiareálu, díky které dojde ke zlepšení poskytovaných služeb lyžařům a především lyžařům začátečníkům. Nedílnou součástí hotelu je sjezdová trať STOH, nejprudší sjezdovka v České Republice, která zajišťuje Sporthotelu STOH stálý zájem nových sportovců, na které je hotel zaměřen.
V současné době je však sporthotel STOH v nevyhovujícím stavu, kdy je nezbytná jeho rekonstrukce, a dále přestává vyhovovat požadavkům současným návštěvníkům na potřebné doplňkové zázemí, jakým je požadované wellness centrum, fitness, kvalitnější úprava sněhu na sjezdovce, dětské hřiště, lyžařský koberec a podobně. Z toho důvodu se proběhe komplexní modernizace skiareálu STOH tak, aby se sporthotel STOH stal moderním hotelem, vyhovujícím požadavkům současných návštěvníků – především tedy sportovců a zároveň aby návštěvníkům skiareálu byly poskytovány komplexní a kvalitní služby.
Projekt Modernizace skiareálu STOH tedy počítá s investicí jak do základní, tak i do doplňkové infrastruktury cestovního ruchu ve Špindlerově Mlýně tak, aby vyhověl všem požadavkům svých návštěvníků a zároveň aby nedošlo ke snižování kvality nabízených služeb a tím k odlivu turistů z této velmi atraktivní lokality.

Díky projektu dojde ke zkvalitnění infrastruktury a rozšíření spektra služeb pro rozvoj cestovního ruchu v oblasti Špindlerova Mlýna, čímž se projekt plně ztotožňuje s globálním cílem oblasti podpory 3.1. Projekt „Modernizace skiareálu STOH chce tohoto hlavního cíle dosáhnout rekonstrukcí hotelu STOH a investicí do velmi atraktivního skiareálu STOH - zakoupením nové rolby pro kvalitnější úpravu sjezdovky patřící k hotelu, vybudováním dětského hřiště v rámci skiareálu STOH a investicí do lyžařského koberce, kterou uvítají především začínající lyžaři, kteří do oblasti každoročně přijíždějí.

Mezi vedlejší cíle projektu patří zkvalitnitnění a rozšíření doprovodné infrastruktury pro cestovní ruch v oblasti Špindlerova Mlýna a rozšíření turistické sezóny této pro návštěvníky velmi oblíbené lokality. Pro dosažení všech cílů projekt využívá atraktivit a specifik oblasti, které bude naplněno prostřednictvím nově označené cyklotrasy, která právě z tohoto důvodu vede přes nejkrásnější místa oblasti a s výhledem na ta nejkrásnější panoramata Krkonoš, právě tato nově značená cyklistická stezka bude výsledkem dlouhodobé spolupráce s městem Špindlerův Mlýn, proto je symbolicky nazvána „Městská cyklotrasa sporthotelu STOH“.

Zveme Vás na sjezdovku, kde řádili snowboarďáci za stejnojmenného filmu, kde se natáčel před lety Bodyguard a nejnověji se zde natáčel jeden díl Balírny. Zaparkujete pod kopcem, občerstvíte se v bufetu a polyžujete na dvou obtížnostech sjezdovky. Vrchní část je čistá černá a od 5. sloupu dolů červená a lehčí červená - ideální pro lyžování rodin. Zdatný tatínek zvládne celou sjezdovku a maminka s dětmi si polyžuje na spodní části.

Foto: Pavel Šarkezi

Nově zasněžované středisko,
- denně upravované tratě,
- společný odbavovací systém se Skiarálem Sv.Petr umožňuje střídání sjezdovek ve Špindlerově Mlýně,
- permanentka na lokální jízdné za zajímavou cenu,
- rychle se rozvíjející se areál,
- zdarma odstavné místa,
- sjezdovka na které trénují naši nejlepší reprezentanti,
- úprava strojem Leitner 500.
Rozvíjející areál poskytuje příjemnou sportovní atmosféru s možností občerstvení a zaparkování...

"Těšíme se na setkání s Vámi na svahu."