Logo
FIS

SLČR

STOH
Sporthotel STOH

Střípky ze Světového poháru lyžování ve špindlerově Mlýně

Autor: Tomáš Peslar

a aktuální fotografie najdete zde!!
Sobota 5.1.08 14:00 - V sobotním závodu světového poháru v alpském lyžování žen ve špindlerově Mlýně zvítězila jako ve všech letošních  obřích slalomech italka Denise Karbon v čase (2:16.98).  Druhá  simpatická finka Tanja Poutiainen (2.17.37) a třetí rakušanka  Elisabeth Zettel (2.17.57) . Strhující podívané na špindlerovském stadioně přihlíželo přes čtyři tísíce  platících diváků ,prezident republiky Prof. Václav Klaus , předseda vlády Mirek Topolánek a spousta dalších význačných osobností české politické a podnikatelské scény.


Sobota 5.1.08 12:30 - Start 2 kola závodu obřího slalomu žen ve sjezdovém lyžování ve Špindlerově Mlýně!!   Sledujte World Cup Špindlerův Mlýn 2008 live!!! (Klikněte zde...)
Sobota 5.1.08 11:30 - Po prvním kole obřího slalomu vede italka Denisa Karbon v čase (1:10.28), druhá je finská závodnice Tanja Poutiainen (1:10.38) a třetí je rakušanka Elizabeth Goergl 1.10.58. Šárka Záhrobská bude v druhém kole startovat jako devátá (po prvním kole dvacátá první)...
Sobota 5.1.08 7:00 - špindlerův Mlýn se probouzí v očekávání závodu roku. Počasí je příznivé je - 4 C. Akreditační kancelář je otevřena z press centra voní párky,. trať pro závodnice je postavena.
Technická četa pracuje již více než dvě hodiny.....

Pátek 4.1.08 19:00 - Špindlerův Mlýn očekává příjez prezidenta české republiky Václava Klause. Prezident převzal záštitu nad pořádaným závodem světového poháru ve sjezdovém lyžování žen.
Pátek 4.1.08 17:20 - Premier české vlády Mirek Topolánek představil všechny české závodnice, které budou hájit naše barvy a oficiálně zahájil závody světového poháru ve sjezdovém lyžování ve Špindlerově Mlýně 2008. 
Pátek 4.1.08 16:30 -
V 17,00 bude zahájen oficiální program světového poháru ve Špindlerově Mlýně představením všech českých závodnic na stadionu ve Sv. Petru.

Pátek 4.1.08 16:00 - Trenér Petr Záhrobský potvrdil start Šárky Záhrobské v zítřejším závodě obřího slalomu ve Špindlerově Mlýně. "Doktoři v Pražské nemocnici dnes odstranili dioptrickou čočku, která pomáhala Šárce, aby jí stehy po zranění oka nedráždili rohovku. Ale stehy ještě nejsou zahojené a oko dráždili. Proto jí tam dali novou stejnou čočku, ktérá oko chrání. Šárkaje připravená zítřejší závod odstartovat a udělat pro domácí diváky maximum." Konstatoval otec a trenér v jedné osobě Petr Záhrobský.

Pátek 4.1.08 15:15 -  Premiér Mirek  Topolánek se na závody Světového poháru v lyžování žen  ve Špindlerově Mlýně akreditoval již ve čtvrtek. "Pro ochranku mě parkovací kartu nedavejte . Jsou cvičení a doběhnou tam ." Laškoval v perfektní náladě po ranním lyžování premier v akreditační kanceláři.
Pátek 4.1.08 15:10 - Petr Záhrobský trenér naší nejlepší současné závodnice Šárky Záhrobské se zůčastní tiskové konference svolané na 15:30 a  řekné konečné stanovisko doktorů k zítřejšímu startu Šárky v závodě světového poháru.

Pátek 4.1.08 15:00 - ředitel světového poháru Atle Skaardal i závodnice, ktéré dnes ráno měli poslední šanci seznámit se ze závodní sjezdovkou jsou nadmíru spokojeni. "Vše je tu fantasticky připravené a počasí je o hodně lepší než před dvěma lety kdy jste se museli prát s tou sněhovou nadílkou." Poznamenala při odchodu s tréninku  a prohlídky trati Anja Paerson.

Pátek 4.1.08 14:50 - V press centru ve ski areálu Špindlerův Mlýn, proběhla krátká tisková konference, na které prezident organizačního výboru světového poháru žen ve sjezdovém lyžování Bohumír Zeman společně s ředitelem ski areálu ing.Jiřím Beranem velice kladně zhodnotil přípravné práce.  "V průběhu příprav vše probíhalo bez větších problémů a  zima nám oproti loňské nad míru přála. Již několik let jsme neměli o vánočním týdnu všechny vleky v provozu"  uvedl mimo jiné Jiří Beran. "O tom jestli se ve špindlerově Mlýně bude konat další ze seriálu světového  poháru rozhodne z velké míry to, jak se nám podaří uspořádat letošní závody." Uvedl Bohumír Zeman v dotazu na budoucnost Špindlerovského svěťáku.

© Skiklub Špindl produkce s.r.o. 2005-2010