Organizátoři SP ve Špindlerově Mlýně finišují s přípravami závodu

Autor: Daniel Tichý

Velmi nadějně to vypadá s uspořádáním závodu Světového poháru sjezdařek ve Špindlerově Mlýně - 5. a 6. ledna 2008 ve Skiareálu ve Svatém Petru. Organizátoři ze Ski klubu Špindl produkce hlásí dva týdny před startem tohoto významného lyžařského klání, že vstupují do závěrečné fáze příprav závodu.

"V tuto chvíli jsou již postavené tribuny a stanoviště pro televizní komentátory, v příštích dnech nás ještě čeká dobudování televizního zázemí a další potřebné věci," popisuje aktuální situaci ve Špindlu generální sekretář organizačního výboru ALEŠ KRÝZL.

Co se týče stavu závodní Černé sjezdovky, je již kompletně vysněžená, a nyní je na řadě její preparace. "Vypreparovat ji znamená prolít ji tlakovou vodou do hloubky patnácti až dvaceti centimetrů," vysvětluje JIŘÍ ANTOŠ ze Skiareálu Špindlerův Mlýn a.s. a dodává: "Dnes dopoledne jsme s preparací začali a očekáváme, že do konce týdne bude dokončena."

Připravenou Černou sjezdovku shlédne 30. prosince zástupce Mezinárodní lyžařské federace FIS, Rakušan Markus Mayr, a následně vynese definitivní verdikt o konání či nekonání závodu. Tato inspekce však vzhledem k výbornému stavu sjezdovky vypadá, že bude pouhou formalitou. "Pokud se počasí totálně neobrátí o sto osmdesát stupňů, svěťák se ve Špindlu uskuteční," vyslovuje Aleš Krýzl pevné přesvědčení.

Při SP ve Špindlerově Mlýně bude v sobotu 5. ledna na programu obří slalom a v neděli 6. ledna slalom speciál. Poslední svěťákové závody před Špindlem, a to ve stejných disciplínách, jaké proběhnou v údolí Svatého Petra, se uskuteční 28. a 29. prosince v rakouském Lienzu.