Skiareál Špindlerův Mlýn: Světový pohár je pro nás výbornou propagací!

Autor: Daniel Tichý

U obou dvou pořadatelství Světového poháru v letech 2003 a 2005 vystupovala v roli spolupořadatele a významného partnera celé akce společnost SKIAREÁL Špindlerův Mlýn a.s.. Jaký význam má pro tuto společnost závod Světového poháru ve sjezdovém lyžování, na toto a další témata odpovídá v následujícím rozhovoru ředitel Skiareálu Jiří Beran.

"Pro Skiareál je spolupořadatelství závodu především věcí prestiže - že na to máme, že jsme schopni garantovat odpovídajícím způsobem připravenou závodní sjezdovku a k tomu veškeré zázemí potřebné pro uspořádání tak významné sportovní akce. Hlavní význam vidím v mezinárodním kontextu. Myslím tím to, že pořadatelství Světového poháru je výbornou propagací pro Českou republiku, pro Špindlerův Mlýn a tedy i pro náš Skiareál."

- Co všechno obnáší pro společnost SKIAREÁL Špindlerův Mlýn a.s. pořadatelství tak významného sportovního podniku? Které činnosti bude mít SKIAREÁL na starosti?

"Naším úkolem číslo jedna je připravit 'hřiště', závodní sjezdovku. Kromě toho je třeba zajistit všechno zázemí kolem, počínaje prostorami pro závodní kancelář, přes tiskové středisko a konče například poskytnutím přípojných míst pro přenosové vozy televize z hlediska energie. Vše máme vyzkoušené z prosince 2005, takže věřím, že i tentokráte vše klapne na jedničku."

- Klíčovou činností je bezesporu příprava závodní Černé sjezdovky. Ví se již dopředu, kolik techniky bude potřeba pro její uvedení do optimálního stavu pro závody? A jaký bude harmonogram její přípravy?

"Od začátku listopadu je na Černé sjezdovce připraveno k zasněžování 22 děl, sjezdovka je jimi pokryta v plném rozsahu. Jakmile to počasí dovolí, budeme zde zasněžovat s maximálním výkonem. Příprava Černé sjezdovky je tedy jasnou prioritou. Vedle toho budeme souběžně, s ohledem na zbylou kapacitu kanónů, připravovat Modrou (Turistickou) sjezdovku ve Svatém Petru a Hromovku. Zároveň je v tomto momentu důležité zdůraznit, že přípravy tratí a provozu středisek na Medvědíně a Mísečkách se Světový pohár nijak nedotkne."

- Medvědín, Mísečky a Hromovka tedy normálně poběží, ovšem jak to bude v době příprav a průběhu svěťáku s komerčním lyžováním ve Svatém Petru?

"Omezený provoz bude pouze na Černé sjezdovce. Ta musí být podle nařízení FIS zavřená po dobu jednoho týdne do začátku závodů. Konkrétně to znamená, že se na ní nebude moci lyžovat od 1. do 6. ledna 2008. Věřím, že veřejnost toto pochopí a že před tímto datumem i po skončení závodů si lyžování na Černé sjezdovce všichni návštěvníci Skiareálu dosytosti užijí. Vždyť se budou prohánět po sjezdovce, po které pojedou nejlepší sjezdařky světa!"