Perličky z příprav Světového poháru sjezdařek ve Špindlerově Mlýně

Autor: Daniel Tichý

Světový pohár žen v alpských disciplínách (obří slalom, slalom) - 5. a 6. ledna 2008 ve Špindlerově Mlýně - bude bezpochyby značně sledovanou mediální záležitostí. Přímé přenosy z obou dnů vyrobí Česká televize, jejíchž třináct kamer bude bedlivě sledovat veškeré dění na závodní trati. Přenosy ze špinderovského svěťáku budou moci na svých obrazovkách vidět i diváci v mnoha dalších zemích světa, přenos se k nim dostane díky společnosti Infront (dříve Media Partners), která je vlastníkem televizních a marketingových práv pro tento závod. Pro zajímavost: před dvěma lety sledovalo slalom SP ve Špindlu 47 miliónů televizních diváků.
          Příprava špindlerovského svěťáku bude z hlediska logistické náročnosti velmi komplikovanou akcí. Pro její co nejsnazší průběh je dohodnuto, že cca 40 kamionů vezoucích všechen potřebný náklad (např. obří TV obrazovku) se bude přes Špindl pohybovat, pokud to bude jen trochu možné, v nočních hodinách. Většina kamiónů dorazí do Skiareálu již před Vánoci. Bude mezi nimi i ten, přepravující náklad v podobě bezpečnostních sítí pro závodní trať od rakouského dodavatele, firmy Alpina.
            Velmi důležitou součástí každého významného sjezdařského podniku je precizně fungující časomíra. O tento servis - stejně jako o oficiální výsledková data ze závodu a televizní grafiku - se postará společnost Swiss Timing.
            Příprava závodní trati a její následné zabezpečení, to bude zodpovědný úkol pro 300 sjezdařských trenérů, rozhodčích a zkušených techniků z celé České republiky. Jejich výborná práce na Černé sjezdovce před dvěma lety byla významným faktorem pro úspěšnou premiéru Špindlerova Mlýna mezi pořadateli Světového poháru ve sjezdovém lyžování.
          V době konání svěťáku je ve Špindlu v proudu hlavní turistická sezóna a volné ubytovací kapacity takřka neexistují, přesto se pořadatelům ze Ski klubu Špindl produkce s.r.o. podařilo zajistit ubytování pro 850 účastníků z řad závodníků, jejich realizačních týmů, organizátorů a zástupců FIS.
             Pro partnery akce bude připraveno podél trati a v cílovém prostoru 600 m2 reklamních ploch. Loga firem, které se doposud rozhodly spojit své jméno s nadcházejícím špindlerovským svěťákem můžete vidět na vedlejším inzerátu.
              Organizační výbor oblékne značka ALPINE PRO
              Přípravy na vrchol letošní špindlerovské sportovní zimy jsou tedy v plném běhu, paralelně vedle toho ovšem ještě probíhá klání v lyžařském zákulisí. Ve hře je totiž budoucnost špindlerovského svěťáku, konkrétně se jedná o to dostat do údolí Svatého Petra závod SP sjezdařek v sezóně 2009-2010. Představitelé Ski klubu Špindl vyvíjejí velké diplomatické úsilí, aby získali termín 12.-13. prosince 2009, jenž je v předběžném kalendáři FIS pro tuto sezónu jediným zbývajícím volným termínem!