Ve Špindlerově Mlýně se s jistotou uskuteční Světový pohár

Autor: Daniel Tichý Foto: Tomáš Peslar

Elita světových sjezdařek s jistotou zavítá v nové lyžařské sezóně do Špindlerova Mlýna. Pořadatelé ze Ski klubu Špindl získali tuto definitivu na nedávno konaném kongresu FIS ve slovinské Portoroži, který posvětil kalendáře Světových pohárů v jednotlivých lyžařských odvětvích. Do Svatopetrského údolí se "bílý cirkus" vrací po roční pauze.

"Víkendový termín pro Špindl - 5. a 6. ledna 2008 - platí," potvrdil příznivou informaci šéf organizačního výboru BOHUMÍR ZEMAN, který v Portoroži spolu s generálním sekretářem organizačního výboru Alešem Krýzlem a prezidentem Svazu lyžařů ČR Lukášem Sobotkou absolvoval též úspěšné jednání se společností Media Partners ohledně marketingových práv a způsobu televizních přenosů.

Již před zasedáním v Portoroži zavítala do špindlerovského Skiareálu inspekce FIS na čele s ředitelem Světového poháru žen Atle Skaardalem a jeho nově jmenovaným zástupcem pro přípravu tratí technických disciplín žen (slalom a obří slalom) Markusem Mayrem. Oba funkcionáři na místě konstatovali připravenost Černé sjezdovky hostit na začátku příštího roku obří slalom a slalom speciál. "Co jsme hlavně řešili, byla otázka jiného umístění televizních kamer. Jde o to, aby byly položeny níže a tím pádem na obrazovce více vyniknul prudký profil Černé sjezdovky," vysvětlil Bohumír Zeman.

Spolupořadateli Světového poháru ve Špindlerově Mlýně jsou tradičně Skiareál Špindlerův Mlýn a.s., Město Špindlerův Mlýn a Svaz lyžařů České republiky. "Díky vstřícnosti Skiareálu jsme domluveni na tom, že veškerá zasněžovací technika bude přemístěna a soustředěna na Černou sjezdovku. Jakmile to počasí dovolí, začne se stříkat. Předloni, kdy jsme pořádali svěťák, se poprvé zasněžovalo už v polovině listopadu," dodal Zeman.
Co se týče další budoucnosti špindlerovského svěťáku, šance na to přilákat sjezdařskou elitu existuje, a to nejblíže pro sezónu 2009/2010. "V předběžném kalendáři FIS pro tuto zimu je stále ještě jeden volný prosincový termín. Jednalo by se znovu o závod žen v točivých disciplínách. Ve spolupráci s Milanem Jiráskem, jenž je členem předsednictva FIS, vyvineme maximální diplomatické úsilí, abychom jej pro Špindl získali. Pokud by se to nepodařilo, budeme bojovat o získání svěťáku v dalších sezónách",  zdůraznil Zeman.