SKI4FUN PŘEDSILVESTROVSKÁ SHOW 2010 přinesla zajímavou podívanou

Slunečné počasí bez mráčků a zajímavý sportovní i doprovodný program, taková byla tradiční Předsilvestrovská SHOW, která proběhla 30. prosince ve špindlerovském Skiareálu ve Svatém Petru.

Jejím hlavním bodem byla soutěž v paralelním slalomu družstev. Mezi juniory zvítězilo kvarteto ve složení Ester Ledecká, Jakub Pohanka, Kateřina Kotrlová a Karel Kupec.

V klání dospělých se postavila na start celkem čtyři družstva, složená pověštinou z našich seniorských a juniorských reprezentantů a jejich osobních trenérů. Každý tým měl pět členů a každý z nich absolvoval trať na Malém hanku dvakrát. Nejlépe si vedlo kvinteto ve složení Kristýna Plátenková, Jan Holický, Andrea Zemanová, Kryštof Krýzl a Petr Lajkeb.

Úplně nejrychlejšího času mezi slalomovými brankami dosáhnul ze všech startujících Adam Zika (12,53), zdatně mu sekundovali Kryštof Krýzl (12,70) a Filip Trejbal (12,73). Z něžného pohlaví se pod 13 vteřin dokázala dostat Andrea Zemanová (12,97).

Původně měl ve Špindlu startovat také Ondra Bank, ale účast mu znemožnila aktuální bolest zad.

Slalomovou trať si též sjela Barbora Špotáková, tradiční to účastnice Předsilvestrovské SHOW.

Jinak po celý den probíhaly ve Svatém Petru zajímavé části doprovodného programu - testování lyží, ochutnávky, módní přehlídky, hudební vystoupení, jízdy lyžařských demo-týmů Skol Max a další akce.

PŘEDSILVESTROVSKÁ SHOW 2010 byla prvním dílem letošního turné Salomon Atomic SKI4FUN 2010/2011.

To bude po novém roce pokračovat v dalších tuzemských lyžařských střediscích, přesný program turné a další informace o něm najdete na: www.ski4fun.cz.