Pozvánka na SKI4FUN PŘEDSILVESTROVSKOU SHOW 2010

Datum 30. prosince je v českém lyžování řadu let synonymem pro konání akce pod názvem Předsilvestrovská SHOW. Ta se koná již od roku 1993 a i letos se uskuteční ve Skiareálu Špindlerův Mlýn ve Svatém Petru.

Smyslem této sportovní, kulturní a společenské show je rozloučit se z pohledu českého sjezdového lyžování s uplynulým rokem a nabídnout příchozím návštěvníkům zajímavý doprovodný program.

Po celý den bude takto ve Svatém Petru probíhat testování lyží, ochutnávky, módní přehlídky, hudební vystoupení, jízdy lyžařských demo-týmů Skol Max a jiné zajímavé doprovodné akce.

Vrcholem sportovního programu se začátkem ve 12:30 budou paralelní slalomy družstev ve stejném formátu, v jakém se jezdí týmová soutěž na mistrovství světa či při finále Světového poháru. Pro naše reprezentanty z řad seniorského áčka bude tedy závod vynikající příležitostí potrénovat tuto specifickou týmovou soutěž směrem k MS 2011 v Ga-Pa, totéž platí pro mladší juniory, kteří tento závod pojedou v rámci EYWOF 2011 v Liberci.

Na startu klání se tak představí tuzemská sjezdařská elita - Ondra Bank, Kryštof Krýzl, Filip Trejbal, Petr Záhrobský, Adam Zika, Klára Křížová a celá řada juniorských reprezentantů a reprezentantek. S chutí si přijede zazávodit i Lucie Hrstková-Pešánová, členka vítězného českého kvarteta z posledního finále Světového poháru.

Sportovní hodnotu akce podtrhne běžecký sprint za účasti našich reprezentantů-klasiků, těch, co nejedou Tour de Ski. Běžecký sprint si coby zpestření vyzkouší i výše uvedení sjezdaři a sjezdařky.

Jak na běžkách, tak na sjezdovkách se představí tradiční účastnice Předsilvestrovské SHOW, světová rekordmanka v hodu oštěpem Bára Špotáková. Opět si přijede zazávodit také frontman skupiny Support Lesbiens Kryštof Michal, výborný to sjezdař.

Samotný závěr akce potom obstará velmi působivý hromadný sjezd lyžařských učitelů s pochodněmi a party E2 a Jägermeister ve stanu v cílovém prostoru.

!!! Kompletní informace pro závodníky ke stažení ZDE... !!!