Tisková konference ke Světovému poháru ve Špindlu

V předvánočním čase proběhlo setkání organizátorů špindlerovského Světového poháru v alpském lyžování se zástupci tuzemských médií. Setkání se uskutečnilo v příjemných prostorách pražské kavárny Galerie La Courte.

Za řečnický stůl zasedli Aleš Krýzl a Pavel Lipanský ze Ski klubu Špindl produkce, Jiří Beran ze Skiareálu Špindlerův Mlýn a Miroslav Jarouš z Odborného sportovního úseku alpských disciplín SLČR.

V úvodu tiskové konference pozval ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn a.s. Jiří Beran všechny přítomné do Špindlu na tamní sjezdovky, kde aktuálně panují výtečné podmínky pro lyžování a krásná předvánoční atmosféra. Vedle toho deklaroval stoprocentní připravenost zaměstnanců Skiareálu zajistit vše potřebné pro hladký průběh březnového Světového poháru s důrazem na co nejlepší stav závodní Černé sjezdovky.

Se shrnutím výsledků našich reprezentačních sjezdařů a sjezdařek v dosavadním průběhu sezóny poté vystoupil předseda OSÚ AD Miroslav Jarouš a zejména ocenil skvělé výkony Ondřeje Banka. Na adresu SP ve Špindlu pak dodal, že pevně věří jeho organizátorům, že se pořadatelské role zhostí stejně úspěšně jako v letech 2005 a 2008.

Následně přítomné novináře seznámil s harmonogramem příprav špindlerovského svěťáku Pavel Lipanský. Zmínil se jak o preparaci závodní pisty, tak i o veškerých stavebních pracech, které budou probíhat vždy v pozdně odpoledních, večerních a nočních hodinách, tak aby ve Svatém Petru nedošlo k jakémukoliv omezení komerčního lyžování.

Na svého kolegu z vedení organizačního výboru navázal poté Aleš Krýzl, jenž blíže pohovořil o snaze pořadatelů navýšit prize-money závodu nad jeho povinnou hodnotu. Tento krok je jedním z klíčových, které chce Špindl předvést v rámci diplomatické ofenzivy směrem k Mezinárodní lyžařské federaci FIS, jíž chce přesvědčit, aby i v dalších sezónách zařadila toto krkonošské středisko mezi organizátory klání Světového poháru.

V další části svého vystoupení Aleš Krýzl vyjmenoval hlavní partnery a spolupořadatele Světového poháru a poukázal v tomto směru na výtečnou spolupráci s Královehradeckým krajem. Na úplný závěr pak poinformoval o dalších zajímavých sjezdařských akcích, které se ve Špindlu v zimě uskuteční a o jejichž realizací se postará Ski klub Špindl produkce s.r.o.