Ski klub Špindl produkce a náročná pořadatelská sezóna 2010/2011

Ski klub Špindl produkce s.r.o. je jedním z nejvýznamnějších tuzemských organizátorů lyžařských závodů, zejména těch v alpském lyžování. Každoročně jich "skiklubáci" pořadatelsky připraví a zrealizují rozsáhlý počet, a ve velké většině se jedná o opravdu důležitá klání domácí i mezinárodní sjezdařské termínové listiny.

První akce letošní zimy pod pořadatelskou taktovkou Ski klubu Špindl produkce proběhnou již v průběhu prosince. Díky tomu, že špindlerovská sjezdovka ve Skiaréně STOH má jednak kvalitní závodní parametry a jednak bývá jednou z vůbec prvních vysněžených pist v republice, mohou sem ještě před Vánoci zavítat dva mezinárodní závody. O víkendu 11. a 12. prosince 2010 to nejprve bude CIT závod "Arnold Lund World Cup", který je součástí Světového poháru závodníků z měst (ale je otevřený i pro ostatní sjezdaře), a následně o týden později v termínu od 18. do 21. prosince 2010 se na Stohu v rámci FIS Stoh 2010 pojedou FIS závody ve slalomu a v obřím slalomu (2x SL, 2x GS). Očekává se kvalitní mezinárodní startovní pole a účast kompletní domácí špičky, tedy až na několik českých reprezentantů, kteří v tu dobu budou bojovat o body ve Světovém poháru. Závod bude mít pikantní příchuť pro naše nejlepší mladé závodníky z ročníků 1994 a 1995, kterým zde půjde o nominaci na EYOWF 2011.

Již zmiňovaní svěťákoví borci typu Ondry Banka, Filipa Trejbala či Kryštofa Krýzla, tak ti všichni by měli zavítat do Špindlerova Mlýna v předposlední kalendářní den roku 2010. Datum 30. prosince je v českém lyžování řadu let synonymem pro konání akce pod názvem Předsilvestrovská SHOW. I letos se uskuteční ve Skiareálu Špindlerův Mlýn ve Svatém Petru. Smyslem této sportovní, kulturní a společenské show je rozloučit se z pohledu českého sjezdového lyžování s uplynulým rokem a nabídnout příchozím návštěvníkům zajímavý doprovodný program. Podstatným prvkem akce je možnost setkání špičkových sjezdařů s významnými sportovci jiných zimních i letních sportů, kteří fandí lyžování, jako je např. olympijská vítězka a mistryně světa v hodu oštěpem Barbora Špotáková, která je poslední roky tradičním účastníkem Předsilvestrovské SHOW. Nejen ona, ale i celá veřejnost se může těšit na konferované odpoledne se závody osobností v paralelním slalomu, s běžeckými sprinty, jízdami demo-týmů, jízdami lyžařských učitelů s fabulemi, s bohatým hudebním programem a různými soutěžemi.

Podobně jako Předsilvestrovská show si vydobyla pevné místo v kalendáři zajímavých lyžařských podniků i Špindl Červená Open. Je to tradiční a největší závod sezóny pro veřejnost, letos v zimě se uskuteční 9. ledna 2011, a to pod názvem CS LINK SKIMAGAZÍN OPEN. Závodníci a závodnice všech věkových kategorií se popasují na Červené sjezdovce ve Svatém Petru s nástrahami tratě superobřího slalomu, aby bojovali jak s časem a se svými soupeři, tak i o výsledné hodnotné ceny.

Pořadatelsky se Ski klub Špindl produkce zapojí též do nejvýznamnější akce roku 2011 na našem území směrem k mladým sportovcům. Zimní evropský olympijský festival mládeže přivítá od 14. do 18. února 2011 Liberec a ve Skiareálu na Ještědu se budou odehrávat napínavá klání v alpských disciplínách - a o jejich hladký průběh se právě postará organizační tým Ski klubu Špindl produkce. Na programu budou disciplíny obří slalom, slalom a paralelní slalom týmů, v nichž se představí budoucí světové hvězdy sjezdového lyžování.

Vrcholem sezóny pro naše sjezdové lyžování a největší porcí pořadatelské práce pro Ski klub Špindl produkci bude bezesporu závod Světového poháru žen v termínu 11. a 12. března 2011 (slalom a obří slalom). "Bílý cirkus" rozloží své šapitó na Černé sjezdovce potřetí v historii a všichni "skiklubáci" věří v platnost známého rčení "do třetice všeho dobrého", tedy že i tento špindlerovský svěťák se povede tak úspěšně jako jeho předchozí dva bratříčci z let 2005 a 2008.

Aby toho organizátoři z řad Ski klubu Špindl produkce neměli málo, uspořádají hned následující víkend 19. a 20. března 2011 Mezinárodní lyžařské závody tělesně a zrakově postižených. Naši závodníci patří ke světové špičce, a tak slalomy a obří slalomy na Stohu budou jistě patřit k zajímavým a dramatickým zážitkům lyžařské zimy.

Ke konci března ve špindlerovském Skiareálu ve Svatém Petru neodmyslitelným způsobem patří Mezinárodní mistrovství České republiky v alpských disciplinách. To letošní proběhne od 24. do 27. března 2011 a opět to bude pod pořadatelskou taktovkou Ski klubu Špindl produkce. Naši nejlepší sjezdaři se v rámci šampionátu utkají o cenné kovy v superkombinaci, superobřím slalomu, obřím slalomu a slalomu. Je už "tradicí", že Svatý Petr povětšinou dopřává této akci báječné slunečné počasí, proto kombinace jarního lyžování ve Skiareálu a sledování soubojů české sjezdařské elity rozhodně není k zahození...

Výčet sportovních lyžařských akcí v sezóně 2010/2011, organizačně zaštítěných Ski klubem Špindl produkce, končí finálovými závody UKZ, což je dlouhodobá soutěž žáků Královehradeckého kraje v alpských disciplinách. Slalomy a obří slalomy na závěr tohoto seriálu se odjedou na Stohu 2. a 3. dubna 2011.

Ski klub Špindl produkce děkuje všem svým partnerům za jejich podporu, bez níž by se výše uvedené závody nemohly uskutečnit. Poděkování patří především společnosti SKIAREÁL ŠPINDLERŮV MLÝN a.s., která je spolupořadatelem většiny zmiňovaných akcí a s níž funguje dlouhodobě excelentní spolupráce!