SP ve Špindlu se prezentoval na předsezónní tiskové konferenci tuzemských skiareálů

V doslova magické datum, ve čtvrtek 11. 11. od 11 hodin, se v pražském hotelu Yasmin uskutečnila pod patronací Ministerstva pro místní rozvoj, agentury CzechTourism, Horské služby ČR, Svazu provozovatelů lanovek a vleků ČR, Skiareálu Špindlerův Mlýn a společnosti Sitour ČR tisková konference ČESKÁ LYŽAŘSKÁ SEZÓNA 2010/2011.

V jejím průběhu došlo i na zmínku o Světovém poháru v alpském lyžování ve Špindlerově Mlýně, a to v řečnickém příspěvku ředitele špindlerovského Skiareálu, Ing. Jiřího Berana, který nadcházející závod Světového poháru žen označil za "nejvýznamnější sportovní akci, jež v zimě ve Špindlu proběhne".

Zástupci organizačního výboru sjezdařského SP ve Špindlu se na tiskové konferenci prezentovali následující tiskovou zprávou:

Světový pohár v alpském lyžování se vrací do špindlerovského Skiareálu

Špindlerův Mlýn hostil Světový pohár v alpských disciplínách poprvé v prosinci 2005, poté následovalo úspěšné repete v lednu 2008. Ve velmi tvrdé konkurenci slavných lyžařských středisek po celém světě, která se doslova rvou o pořadatelství této akce, Skiareál Špindlerův Mlýn jednoznačně obstál a i díky tomu bude mít v březnu 2011 v pořadí již třetí příležitost přivítat na Černé sjezdovce ve Svatém Petru ty nejlepší světové sjezdařky a závodnice v obřím slalomu a ve slalomu speciál.

Jedná se bezpochyby o největší mezinárodní sportovní akce lyžařské sezóny 2010/11 v České republice. Závod pořádá z pověření Mezinárodní lyžařské federace FIS a Svazu lyžařů České republiky Ski klub Špindl produkce s.r.o. a Skiareál Špindlerův Mlýn a.s. za podpory Královehradeckého kraje a Města Špindlerův Mlýn.

Závod přiláká řadu fanoušků jak přímo do prostor Skiareálu, tak i hodně diváků usedne k televizním obrazovkám, aby si v přímých přenosech České televize z obou soutěžních dnů vychutnali napínavá klání mezi světovou elitou sjezdařek a naší hvězdou Šárkou Záhrobskou, která by při své třetí účasti na SP ve Špindlu ráda vystoupila před domácím publikem na stupně vítězů. Na startu se bude moci představit hned šestice českých reprezentantek, vedle Záhrobské, zkušené Evy Kurfürstové a po zranění se do formy vracející Michaele Smutné to bude velká šance pro nastupující talentovanou generaci našich mladých závodnic, jejichž výkonnost je více než slibná (Kateřina Pauláthová, Andrea Zemanová, Tereza Kmochová, Martina Dubovská, Bára Straková, aj.)

Organizační tým je sehraným kolektivem zkušených organizátorů z řad Ski klubu Špindl produkce a Skareálu Špindlerův Mlýn – oba subjekty úzce spolupracují při pořádání (nejen) lyžařských závodů již od roku 2003. V závěrečné fázi bude akci zajišťovat 500 organizátorů, 250 pracovníků tuzemských i zahraničních médií a řada poddodavatelských firem.

Pro návštěvníky akce je připraven bohatý doprovodný program, přičemž vstup do prostor k stání bude po celou dobu závodů zdarma. Pro diváky z Královehradeckého kraje bude navíc organizována doprava na oba dva dny. Bude-li zájem, bude tato služba rozšířena i o další lokality.

ALEŠ KRÝZL, generální sekretář a místopředseda organizačního výboru: "Novinkou je to, že se závod poprvé uskuteční nikoliv na začátku sezóny, v prosinci nebo v lednu, ale v březnu, to znamená v největší lyžařské sezóně s velkým počtem návštěvníků. Aby nedošlo k jejich omezení, budou přípravné práce, zejména návozy materiálu (ve Skiareálu se postupně vystřídá až 45 těžkých kamiónů), probíhat vždy až po ukončení provozu sjezdovek a vleků, v podvečerních a nočních hodinách. I tentokráte se nám tedy podařilo získat pro závod velmi atraktivní termín. Jednak z toho pohledu, že v březnu často bývá ve Špindlu krásné, slunečné a skoro již jarní počasí a také proto, že naše závody jsou posledními před finále Světového poháru v Lenzerheide, takže můžeme očekávat úžasné souboje jak o malé křišťálové glóbusy v jednotlivých disciplínách, tak samozřejmě i o prvenství v celkovém pořadí seriálu. V tento termín bychom rozhodně neměli mít problémy s množstvím sněhu, naopak novou výzvou pro nás bude udržet jeho kvalitu na co nejvyšší úrovni."

Program akce:

Čtvrtek 10. března 2011
18.00 zahájení, představení českých reprezentantek, hudební produkce - pódium ve Skiareálu Svatý Petr

Pátek 11. března 2011
10.00 start 1. kola obřího slalomu
13.00 start 2. kola obřího slalomu, neoficiální vyhlášení výsledků ihned po závodě
18.00 veřejné losování a oficiální vyhlášení výsledků obřího slalomu - pódium ve Skiareálu Svatý Petr

Sobota 12. března 2011
10.00 start 1. kola slalomu
13.00 start 2. kola slalomu, oficiální vyhlášení výsledků ihned po závodě
14:00 závod VIP osobností ve slalomové trati
20:00 World cup party pro mladé a progresivní - stan v cílovém prostoru Skiareálu Svatý Petr
20.00 oficiální raut – Hotel Horal Špindlerův Mlýn

Ceny:
K stání - cílový prostor a podél trati, zahájení, vyhlášení výsledků - zdarma
Tribuna pro fan kluby - 250,- Kč/den  (10,- EUR)
VIP tribuna, včetně občerstvení 9:00-15:00 - 3000,- Kč/den  (120,- EUR)
World Cup party - 100,- Kč

Kontakt na pořadatele akce:
Skiklub Špindl produkce s.r.o.
Špindlerův Mlýn 162, 543 51
email: skiklub@skiklubspindl.cz