Logo
FIS

SLČR

STOH
Sporthotel STOH

V úterý začne ve Špindlu MMČR v alpských disciplínách

Závěr tuzemské sjezdařské sezóny tradičně obstará Mezinárodní mistrovství České republiky v alpských disciplínách ve Špindlerově Mlýně. Od úterý 23. do pátku 26. března se sjezdařská elita utká o cenné kovy ve špindlerovském Skiareálu.

Nejprve se v úterý na Červené sjezdovce odehraje mistrovský souboj v super-G, ještě ten den se na stejné pistě postaví i slalom, který v součtu časů se superobřím slalomem dá dohromady pořadí v mistrovské superkombinaci. Ve středu, a to již na Černé sjezdovce, bude na programu obřák žen, muži pojedou tuto disciplínu ve čtvrtek. V pátek MMČR vyvrcholí slalomy speciál v podání mužů i žen.

Na mistrovství se představí naši úspěšní reprezentační borci Ondřej Bank, Kryštof Krýzl, Filip Trejbal a Petr Záhrobský, jimž bude chtít co nejvíce šlapat na paty Adam Zika, v letošní sezóně podávající velmi dobré výkony zejména v obřím slalomu. Martin Vráblík vynechá šampionát kvůli aktuálnímu zánětu podkolenní šlachy a naprasklému menisku, což si vyžádá v jeho případě pětitýdenní klidový režim.

Kategorie žen bude sice bez Šárky Záhrobské, které mistrovství ve Špindlu koliduje s jejími starty na národních mistrovstvích slovinska a Itálie, ale i tak bude na startu velmi zajímavá konkurence v čele s Lucií Hrstkovou, Klárou Křížovou a řadou našich nadějných juniorských závodnic.

Úřadujícími mistry republiky jsou Kryštof Krýzl (slalom, superobří slalom, superkombinace), Petr Záhrobský (obří slalom), Lucie Hrstková (slalom, obří slalom, superkombinace) a Andrea Zemanová (superobří slalom).

Ze zahraničních družstev jsou zatím přihlášeni závodníci z Rakouska, Německa, Polska, Slovenska, Gruzie, Austrálie a Nového Zélandu.

Z celého pátečního programu pořídí padesátiminutový záznam Česká televize a odvysílá ho v neděli 28.3. od 13:50 na ČT4.

Páteční slalomy bude také osobně sledovat hejtman Královehradeckého kraje pan Bc. Lubomír Franc, který v jejich průběhu předá pořadatelům "Poskytnutí záštity nad Světovým pohárem Špindlerův Mlýn 2011".

© Skiklub Špindl produkce s.r.o. 2005-2010